color-line

Nasz zespół

Nasz zespół tworzą lekarze specjaliści oraz wykwalifikowana kadra medyczna.

lekarz Piotr Buchwald

Specjalista Anestezjolog
Kierownik NSZOZ"ALGOS"
 

W roku 1986 organizuje w Szpitalu Miejskim przy ulicy Rudzkiej Poradnię Leczenia Bólu, a na bazie tej Poradni w roku 1996 Poradnię Medycyny Paliatywnej i Zespół Domowej Opieki Paliatywnej.

Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Spejalizację II stopnia z anestezjologii i intensywnej terapii oraz doświadczenie zawodowe uzyskał pracując w Szpitalu Miejskim w Rybniku. Absolwent podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie w zakresie Medycyna Bólu.

lekarz Adriana Stryczyńska- Mirocha

Specjalista Medycyny Paliatywnej
Specjalista Chorób Wewnętrznych
Specjalista Rehabilitacji Medycznej
Geriatra
Onkologia kliniczna
Od 20 lat zajmuję się leczeniem pacjentów z rozsianą chorobą nowotworową. Swoje specjalizacje podporzadkowałam temu, by chory z chorobą nowotworową mógł żyć jak najdłużej w dobrej jakości życia.
 

dr n. med. Tomasz Stokłosa

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych, Stacji Dializ i Pracowni Diagnostyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Od 2006r. pracuje w Poradni Medycyny Paliatywnej oraz Zespole Domowej Opieki Paliatywnej.

Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny).  W 2000r. uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, w 2004r. uzyskujał stopień doktora nauk medycznych, w 2005r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. Uczestniczył w edukacji podyplomowej w zakresie opieki paliatywnej i propedeutyki medycyny paliatywnej. Ukończył kursu języka migowego.

mgr Danuta Poczopko

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Pracuje jako psychoterapeuta z pacjentami dorosłymi we własnym Gabinecie Psychologicznym, ponadto nauczycielka psychologii w szkole medycznej (CKZiU woj. śląskiego w Rybniku). Z Poradnią Leczenia Bólu związana zawodowo od 1990 roku – służąc chorym zmagającym się z przewlekłym bólem wykorzystuje swój warsztat psychoterapeuty nurtu humanistycznego, pomagając im w odkrywaniu i usuwaniu psychologicznych przyczyn cierpienia i w radzeniu sobie z dolegliwościami i poprawie komfortu życia.
Prywatnie – interesuje się muzyką klasyczną i literaturą, lubi rozrywki umysłowe, najchętniej odpoczywa w kontakcie z przyrodą – spacery z psem, praca w ogrodzie.

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

www.psychoterapia-wodzislaw.pl
e-mail: [email protected]

mgr Agata Kula

Fizjoterapeuta

W Poradni od 2009 roku.

Absolwentka Politechniki Opolskiej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

Lidia Kula

Pielęgniarka

Pielęgniarka z ponad 30 letnim stażem pracy. Z Poradnia i Opieką Paliatywną związana od początku jej istnienia.

Ukończyła stosowne kursy z zakresu Opieki Paliatywnej (kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwo opieki paliatywnej), dające możliwość lepszej opieki nad naszymi Pacjentami.

Jolanta Pierchała

Pielęgniarka

Pielęgniarka anestezjologiczna z 30 letnim stażem pracy. W Opiece Paliatywnej od 2000 roku. Na co dzień związana z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Rybniku.

Ukończyła liczne kursy, m. in. Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwo opieki paliatywnej, pozwalający lepiej opiekować się naszymi pacjentami.

Mgr Szymiczek Barbara

Pielęgniarka dyplomowana

W naszej Poradni pracuje od 2007 roku. Na co dzień związana z Wojewódzkim szpitalem Specjalistycznym w Rybniku.

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach na kierunki pielęgniarstwa. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie Opieki Paliatywnej oraz specjalistyczny kurs leczenia ran i odleżyn w Piekarach Śląskich.
Magister pielęgniarstwa ze specjalizacją w geriatrii.
 

Mgr Małgorzata Ptaszyńska

Pielęgniarka

Posiada kilkunastoletni staż pracy. W Poradni od 2000 roku. W Opiece Paliatywnej zatrudniona od 2006 roku.

Ukończyła Studium Medyczne w Rybniku. Posiada kurs/certyfikat Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwo opieki paliatywnej.
Magister pielęgniarstwa ze specjalizacją opieki paliatywnej.

 

 

logo-map

ul. Łanowa 11

44-200 Rybnik

tel. +48 32 739 33 88

[email protected]

Wt., Cz., Pt.: 10:00 - 17:00

Pn., Śr: 10:00 - 18:00

color-line